لاغری تبادل نظر

اگر شما هم به دنبال لاغری تبادل نظر هستید ، با ما همراه باشید.

لاغری تبادل نظر

 1. حمایت اجتماعی پیدا کنید

افراد برای داشتن انگیزه برای کاهش وزن به پشتیبانی منظم و بازخورد مثبت نیاز دارند. در مورد اهداف کاهش وزن خود به خانواده و دوستان نزدیک خود بگویید تا بتوانند به شما کمک کنند. همچنین بسیاری از افراد یافتن یک دوست لاغر را مفید می دانند. شما می توانید در کنار یکدیگر تمرین کنید، یکدیگر را مسئول بدانید و یکدیگر را تشویق کنید.

لاغری تبادل نظر
لاغری تبادل نظر

علاوه بر این، درگیر کردن شریک زندگی خود می تواند برای شما مفید باشد، اما اطمینان حاصل کنید که از افراد دیگر مانند دوستان خود نیز پشتیبانی می کنید. علاوه بر این، پیوستن به یک گروه پشتیبانی را در نظر بگیرید. سودمند بودن هر دو گروه پشتیبانی حضوری و آنلاین برای کاهش وزن اثبات شده است.

داشتن حمایت اجتماعی قوی به شما کمک می کند تا مسئولیت پذیر باشید و انگیزه خود را برای کاهش وزن حفظ کنید. عضویت در یک گروه پشتیبانی را در نظر بگیرید تا به شما در تقویت انگیزه کمک کند.

 1. تعهد دهید

تحقیقات نشان می دهد کسانی که تعهد عمومی می دهند بیشتر به دنبال اهداف خود هستند. گفتن به دیگران درمورد اهداف کاهش وزن به شما کمک می کند که دیگران پاسخگو باشید. به خانواده و دوستان نزدیک خود بگویید و حتی به اشتراک گذاشتن آنها در شبکه های اجتماعی نیز فکر کنید. هرچه اهداف خود را با افراد بیشتری تقسیم کنید، مسئولیت پذیری شما بیشتر خواهد بود. تعهد عمومی برای کاهش وزن به شما کمک می کند تا انگیزه خود را حفظ کنید.

 1. مثبت بیندیشید و  با  دیگران تبادل نظر کنید

افرادی که انتظارات مثبتی نسبت به کاهش وزن دارند و از توانایی خود در رسیدن به اهدافشان اطمینان دارند، تمایل به کاهش وزن بیشتری دارند . همچنین، افرادی که از “تغییر گفتگو” استفاده می کنند به احتمال زیاد برنامه های خود را دنبال می کنند.

تغییر گفتگو اظهارنظرهایی در مورد تعهد به تغییرات رفتاری، دلایل وجود آنها و مراحلی است که برای رسیدن به اهداف خود بر می دارید یا می گیرید . بنابراین، شروع به صحبت مثبت در مورد کاهش وزن خود کنید.

از طرف دیگر، تحقیقات نشان می دهد افرادی که زمان زیادی را صرف فقط با خیال پردازی درباره وزن رویایی خود می گذرانند، کمتر به هدف خود می رسند. به این کار افراط در ذهن می گویند.

لاغری تبادل نظر
لاغری تبادل نظر

در عوض، باید از نظر ذهنی تضاد داشته باشید. برای تضاد ذهنی، چند دقیقه را صرف تصور رسیدن به وزن هدف خود کنید و سپس چند دقیقه دیگر را با تصور هرگونه مانع احتمالی که ممکن است در این راه ایجاد کند، صرف کنید.

همانطور که در این مطالعه مشاهده شد، تضاد ذهنی انگیزه بیشتری دارد و منجر به اقدامات بیشتری می شود تا افراط در امر ذهنی، که می تواند مغز شما را فریب دهد و فکر کند که قبلاً موفق شده اید و باعث می شود که برای رسیدن به اهداف خود هرگز اقدامی نکنید.

درباره اهداف کاهش وزن خود مثبت بیندیشید و با دیگران صحبت کنید، اما این اطمینان را برای خود حاصل کنید که واقع بین هستید و در خیال و رویا پردازی نیستید.

 1. برنامه چالش ها و عقب نشینی ها

عوامل استرس زای روزمره همیشه ظاهر می شوند. یافتن راه هایی برای برنامه ریزی برای آنها و ایجاد مهارت های مقابله ای مناسب به شما کمک می کند، انگیزه خود را حفظ کنید.

همیشه تعطیلات، روزهای تولد یا مهمانی هایی برای شرکت در آن برگزار می شود. و همیشه عوامل استرس زا در محل کار یا خانواده وجود خواهد داشت. شروع حل مسئله و ایده پردازی در مورد این چالش ها و مشکلات احتمالی کاهش وزن مهم است. این باعث می شود از مسیر خارج نشوید و انگیزه خود را از دست ندهید .

بسیاری از افراد برای راحتی به غذا روی می آورند. این می تواند به سرعت منجر به کنارگذاشتن اهداف کاهش وزن شود. ایجاد مهارت های مقابله ای مناسب از بروز چنین اتفاقی برای شما جلوگیری می کند.

در واقع، مطالعات نشان داده است که افرادی که در کنترل استرس مهارت بیشتری دارند و استراتژی های مقابله بهتری دارند، وزن بیشتری از دست می دهند .

استفاده از برخی از این روش ها را برای مقابله با استرس در نظر بگیرید :

 • ورزش
 • مدیتیشن را تمرین کنید
 • شنا کنید
 • برو بیرون و کمی هوای تازه بگیر
 • با یک دوست تماس بگیرید
 • از دیگران کمک بخواهید
لاغری تبادل نظر
لاغری تبادل نظر

به یاد داشته باشید که برای تعطیلات، رویدادهای اجتماعی و غذا خوردن در بیرون نیز برنامه ریزی کنید . می توانید از قبل در مورد منوهای رستوران تحقیق کرده و گزینه ای سالم پیدا کنید. در مهمانی ها می توانید یک غذای سالم بیاورید یا وعده های کمتری بخورید.

 1. به کمال نرسید و خود را ببخشید

برای لاغر شدن لازم نیست کامل باشید. اگر رویکرد “همه یا هیچ” داشته باشید، احتمال دستیابی به اهداف خود کمتر میشود .

وقتی بیش از حد محدود باشید، ممکن است متوجه شوید که “من برای ناهار همبرگر و سیب زمینی سرخ کرده داشتم، بنابراین ممکن است برای شام پیتزا بخورم.” در عوض، سعی کنید بگویید ، “من یک ناهار بزرگ خوردم، بنابراین باید یک شام سالم تر را بخورم”.

در عوض، خود را ببخشید. به یاد داشته باشید که یک اشتباه باعث از بین رفتن پیشرفت شما نمی شود. وقتی هدف شما کامل است، به سرعت انگیزه خود را از دست می دهید. با دادن انعطاف پذیری به خود و بخشش خود، می توانید در طول زمان کاهش وزن خود انگیزه داشته باشید.

 1. یاد بگیرید که بدن خود را دوست داشته و قدر آن را بدانید

تحقیقات بارها نشان داده است که افرادی که بدن خود را دوست ندارند ، کمتر لاغر می شوند. برداشتن گام هایی برای بهبود تصویر  از بدن می تواند به کاهش وزن و حفظ کاهش وزن کمک کند.

علاوه بر این، افرادی که تصویر بهتری از بدن خود دارند، بیشتر رژیم هایی را که می توانند حفظ کنند انتخاب می کنند و فعالیت های جدیدی را که به آنها کمک می کند تا به اهداف خود برسند، امتحان می کنند.

فعالیت های زیر می تواند به تقویت تصویر بدن شما کمک کند:

 • ورزش
 • قدر آنچه بدن شما می تواند انجام دهد، بدانید
 • برای خود کاری انجام دهید، مانند ماساژ یا مانیکور
 •  با افراد مثبت بگردید.
 • از مقایسه خود با دیگران، به خصوص مدل ها، دست بردارید
 • لباسی که دوست دارید بپوشید و مناسب شما باشد
 • به آینه نگاه کنید و چیزهایی را که درباره خودتان دوست دارید با صدای بلند بگویید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *