لاغری اینستا

جهت آشنایی با لاغری اینستا ، با ما همراه باشید.

لاغری اینستا

چالش رسیدن به وزن ایده آل یا از دست دادن مقدار زیادی وزن برای افراد چاق یک چالش بزرگی است که برای رسیدن به آن تلاش و پشتکاری زیادی می خواهد.

اما ضعف اراده و بی حوصلگی بعد از چند ماه رژیم غذایی گرفتن، بزرگترین چالش و مانعی است که مانع پیشرفت آنها در رسیدن به هدفشان می شود و دیگران ممکن است از انجام تمرینات لازم احساس تنبلی کنند، بنابراین متوسل به برخی روش های جراحی لاغری می شوند برخی از افراد به جراحی چاقی روی میآورند و برخی دیگر به بوتاکس معده متوسل می شوند.

لاغری اینستا
لاغری اینستا

بوتاکس معده چیست؟

جراحی بوتاکس معده آخرین چیزی است که علوم مدرن در مورد کاهش وزن با فلج موقت عضلات دیواره معده از طریق آن به دست آورده است. تزریق بوتاکس انقباضات معده را کاهش می دهد و غذا را به روده کوچک می ریزد.
بوتاکس همچنین با مسدود کردن سیگنال های عصب مسئول احساس سیری در کاهش وزن عمل می کند. این سیگنال های عصبی احساس گرسنگی را به مغز می رسانند که همین تخلیه معده و انتقال غذا به روده را کند می کند، که به احساس سیری فرد تا حد ممکن کمک می کند.

بوتاکس معده توسط آندوسکوپ پزشکی انجام می شود، زیرا از طریق دهان به معده وارد می شود و در این فرآیند هیچ برشی یا خراش جراحی در شکم فرد ایجاد نمی شود، اما برای جلوگیری از استفراغ یا احساس بیماری، مقداری مواد بی حس کننده به گلو فرد تزریق میشود.
این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که می خواهند مقادیر خاصی یعنی چند کیلو گرم از وزن خود را کاهش دهند و وزن قابل توجهی از دست ندهند. این روند بسته به هر مورد بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می کشد.
نتیجه تزریق معمولا پس از هفت روز از تزریق بوتاکس ظاهر می شود و در دیگران بعد از حدود چهار ماه ظاهر می شود. شما باید غذا خوردن را محدود کنید و تنهایی به تزریق متوسل نشوید. اگر همچنان به دنبال همان رژیم قبلی باشید، کافی نیست، هیچ نتیجه رضایت بخشی بدست نمی آورید.

نحوه تزریق بوتاکس به معده

تزریق بوتاکس به معده از طریق آندوسکوپی که از طریق دهان و مری وارد می شود فقط 15 دقیقه طول می کشد.آندوسکوپ به سوزنی که در انتهای معده تزریق می شود متصل است.

لاغری اینستا
لاغری اینستا

بعد از تزریق بوتاکس به معده

1- بیمار پس از تزریق بوتاکس معده تا زمان بهبودی از بی حسی موضعی در بیمارستان یا درمانگاه باقی می ماند و هنگامی که بیمار می تواند بنشیند و مقدار کمی مایعات را بخورد، بیمار تحت مراقبت یکی از اعضای خانواده اجازه دارد در همان روز از بیمارستان مرخص شود و به مدت 24 ساعت اجازه رانندگی ندارد.

2- اثرات بوتاکس بلافاصله قابل حس است یا ممکن است شروع به کار مدتی طول بکشد. عوارض این تزریق شامل حالت تهوع و استفراغ از داروهای آرامبخش است.

3- بیمار باید پس از تزریق بوتاکس در معده، از رژیم غذایی پیروی کند، رژیم غذایی باید مبتنی بر فیبر و پروتئین باشد، به خصوص رژیم غذایی که به احساس سیری کمک می کند و پروتئین به ترمیم فیبرهای عضلانی آسیب دیده کمک می کند و نوشیدن نوشابه حتی بدون کالری را نیز باید متوقف کنید، نوشیدن شیرین کننده های مصنوعی که دارای زیادی قند هستند را ممنوع کرده و نوشیدن آب را جایگزین آن کنید.

4- ورزش قسمت مهمی از روند کاهش وزن در ارتباط با تزریق بوتاکس به معده است. . تزریق بوتاکس یک راه حل دائمی نیست و معمولاً بیش از 6 ماه طول نمی کشد و بیماران معمولاً در چهار هفته اول با احساس سیری قبلی بلافاصله شروع به کاهش وزن می کنند.

نامزدهای جراحی بوتاکس معده

بوتاکس معده برای افرادی مناسب است که 10-20 کیلوگرم اضافی دارند و باید از شر آن خلاص شوند.
کسانی که به دلیل برخی بیماری های قلبی یا دیابت نمی توانند تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند.
کسانی که با رژیم و ورزش نتوانسته اند از روش های معمول وزن کم کنند.
این عمل برای افراد بالای 18 سال و تا 55 سال مناسب است.
این عمل برای کسانی که تحت عمل استپلینگ معده یا گاسترکتومی اسلیو قرار گرفته اند مناسب است.

رسیدن به وزن ایده آل که بسیاری آرزوی آن را دارند اما چیزی که مانع رسیدن به آن برای برخی افراد می شود ضعف اراده و ناتوانی در بی تاب بودن برای چند ماه رژیم گرفتن است و دیگران ممکن است از انجام تمرینات لازم احساس تنبلی کنند  بنابراین برخی از آنها به جراحی های چاقی متوسل می شوند و برخی دیگر به بوتاکس متوسل می شوند.

لاغری اینستا
لاغری اینستا

بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده یک تکنیک جدیدی برای کاهش وزن است که با تزریق سم بوتاکس به عضلات دیواره معده به طور موقت باعث فلج کردن دیواره معده میشود و به کاهش وزن کمک می کند.
فرآیند بوتاکس معده باعث کاهش وزن  میشود بدین معنی با تاثیر بر عصب مسئول احساس گرسنگی و یا جلوگیری از ارسال سیگنال گرسنگی به مغز و همچنین از تخلیه آسان غذا توسط معده جلوگیری می کند و باعث احساس سیری برای مدت طولانی تری می شود و در نتیجه مقدار غذایی را که می خورید کاهش می دهد.

چه کسانی کاندیدای بوتاکس معده هستند؟

برخی از افراد کاندید جراحی بوتاکس معده هستند و آنها عبارتند از:

  • افرادی که اضافه وزن دارند و روش های دیگر مانند رژیم غذایی و داروها نتوانسته که به آنها در کاهش وزن کمک کند و تلاش آنها برای کاهش وزن ناموفق بوده است.
  • کسانی که نمی توانند پرخوری خود را کنترل کنند
  • کسانی که از مشکلات سلامتی مرتبط با چاقی مانند درد استخوان و ستون فقرات رنج می برند.
    از طرف دیگر، برخی از افراد با تجربه در این زمینه می گویند کسانی که می خواهند مقدار مشخصی از وزن خود را کم کنند قوی ترین کاندید تزریق بوتاکس نسبت به افرادی هستند که می خواهند با یک عمل وزن زیادی کاهش دهند.

تجربه من با بوتاکس معده

یکی از بیمارانی که تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته می گوید: یکی از مزایای تزریق بوتاکس این است که من در بیمارستان نماندم ، خیلیی سریع آمپول را زدم، سپس به خانه خود برگشتم. بوتاکس معده فقط یک تزریق است و نیازی به بیهوشی کامل ندارد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *